Rosalie már elmúlt hetven éves, kétszer ment férjhez, van három felnőtt lány és néhány dologgal kapcsolatban sosem voltak illúziói. Ezért nem is csodálkozik, amikor az orvos közli vele, hogy a hasnyálmirigyrák nem gyógyítható és valószínűleg nagyon hamar végez vele. Szinte könnyű elfogadnia a helyzetet. Elhatározza, hogy egy svájci egyesület segítségével, lerövidíti a dolgot. Tehát elindul Zürichbe: meghalni. Az út hosszú, ki tudja? Talán történik egy csoda… Felnőtt bábelőadás Daniel Kehlmann novellájából.

DANIEL KEHLMANN: ROSALIE ELMEGY MEGHALNI
Fordította: