Történik 1940 őszén, Kádár tanár rendelőjében, délután kettőtől négyig.

Igazgatói kinevezés, előkelő magánpraxis, ifjú feleség, kiváló munkatársak - úgy tűnik, Dr. Kádár Péter elérkezett karrierje csúcsára. Ám néhány óra leforgása alatt kellemetlen meglepetésben lesz része, orvosként, de férfiként is újabb és újabb kihívásoknak kell megfelelnie. "Mikor az indulatok szélvihara süvölteni kezd a rend és az értelem világában", útjára indul a kaland, azaz a csábítás. Szerelem, magány, önzés és hivatástudat drámája...

Szereplk:
Kdr Pter, orvostanr: Mcs Kroly
Anna, a felesge: Sptei Andrea/ Szalay Marianna
Dr. Plos Eszter, orvosn: Hmori Ildik
Dr. Zoltn, tanrsegd: Bede Fazekas Szabolcs
Dr. Szekeres, orvos: Horvth Sndor/Papp Zoltn
Asszisztensn: Zsurzs Kati/Szab Zsuzsa
jsgr: Lng Balzs
Rendezte: Kvry Katalin

Igazgati kinevezs, elkel magnpraxis, ifj felesg, kivl munkatrsak - gy tnik, Dr. Kdr Pter elrkezett karrierje cscsra... m nhny ra leforgsa alatt kellemetlen meglepetsekben lesz rsze: orvosknt, de frfiknt is jabb s jabb kihvsoknak kell megfelelnie. "Mikor az indulatok szlvihara svlteni kezd a rend s az rtelem vilgban", tjra indul a kaland, azaz a csbts, szerelem, magny, nzs s hivatstudat drmja.