"Fizess nevetve!"- ez Mrai Sndor egyik korai jsgcikknek cme. A cikkben arrl r, hogy Amerikban a bankokban ez a felirat sztnzi az gyfeleket. Az elads alcme "Mrairnia". Ez is knnyen rthet. Mrainl a humor mindig irnit jelent, sokszor nirnit. Megrten, megbocstan, de krlelhetetlenl r az emberi gyengesgekrl, jellembeli fogyatkossgokrl. Ezeket gyjtttk ssze egy estre, az jszakai Sznhz azon mvszeinek eladsban.

Eladjk:
Vallai Pter
Bacsa Ildik
Gyrgyi Anna
Hmori Ildik
Mertz Tibor
Schnell dm
Szirtes Balzs

A zongornl: Vargha Judit
Munkatrsak: Gyulay Eszter, Surnyi Judit, Gspr Anna
Rendez: Kvry Katalin
Mertz Tibor, Gyrgyi Anna

"Fizess nevetve!": ez a furcsa felirat amerikai bankokban biztatja az gyfeleket, amelyrl a fiatal Mrai egyik szellemes cikkt rta. Az 1929-31 kzti idszakbl szrmaz rsaibl - ezek a nagy gazdasgi vlsg vei - gyjtttnk ssze egy estre valt. Nmely rs szinte adja a lehetsget a dramatizlsra, gy monolgok, jelenetek sorjznak a msorban, hogy felfedezzk Mrai rsmvszetnek eddig nem tl ismert terlett: a humort s az irnit. Sznvonal s csillog intellektus jellemzi ezeket a mveket is, mint Mrai minden sort. A Pincesznhz a repertoron lv hrom Mrai-darab utn most ezt a felfedezst nyjtja kznsgnek. s miutn Karinthy - br j bartsgban voltak - nem rt Mrairl pardit, egy mai fiatal szerz, Kirly Attila prblja ptolni nem titkoltan az gy rtok ti-re kacsintva. A kzremkdk kztt van, aki az eddigi Mrai-eladsok szereplje (Gyrgyi Anna, Schnell dm), vannak, akik ms pincesznhzi produkcik rszesei voltak, (Vallai Pter, Szirtes Balzs), s van, aki sznszete mellett hegedjtkval sznesti az estet (Tallin Mariann).